cryptiony_logo_bt_h

Chcielibyśmy poinformować, że do grona naszych partnerskich miast dołącza Gdynia. Podpisaliśmy porozumienie z Urzędem Miasta Gdynia i dołączyliśmy do partnerów programu Gdynia Moja Miasto – karta mieszkańca. Dzięki temu posiadacze gdyńskiej karty mieszkańca mogą skorzystać ze zniżki na aplikację Cryptiony.

Przypominamy, że PIT należy rozliczać w miejscowości zamieszkania, a nie zameldowania. Dlatego jeśli mieszkasz w Gdyni – powinieneś rozliczyć PIT w gdyńskim Urzędzie Skarbowym. Jeśli dokonywałeś obrotu na kryptowalutach, to dzięki aplikacji Cryptiony wygenerujesz sobie raport podatkowy, na podstawie którego łatwo uzupełnisz PIT-38. Dzięki nawiązaniu współpracy z UM Gdynia, rozliczenie podatku od kryptowalut dla posiadaczy gdyńskiej karty mieszkańca w aplikacji Cryptiony jest tańsze o 10%.

Jak złożyć wniosek o gdyńską Kartę Mieszkańca?

Najprościej zrobić to przez internet – wystarczy wejść na stronę gdynia.pl/konto, zarejestrować się, a następnie złożyć wniosek o Kartę Mieszkańca. Rejestracja na urządzeniach mobilnych możliwa jest poprzez aplikację gdynia.pl/aplikacja.

Wnioski o Kartę Mieszkańca można złożyć też w formie papierowej w Punktach obsługi Karty Mieszkańca:

  • InfoBox, przy ul. Świętojańskiej 30, czynny pon-pt w godz. 8.00-16.00,
  • Centrum Obsługi Mieszkańca CH Riviera, przy ul. K. Górskiego 2, czynny pon-sob w godz. 10.00-18.00.

Wybierając wniosek papierowy należy pamiętać, aby zabrać ze sobą aktualne zdjęcie. Zdjęcie po zeskanowaniu i umieszczeniu go na Karcie Mieszkańca zostanie zwrócone podczas wydawania Karty.

Więcej informacji, jak uzyskać zniżkę w aplikacji Cryptiony dla posiadacza karty mieszkańca Gdynia Moje Miasto znajdziesz na naszej stronie.