cryptiony_logo_bt_h

Jak rozliczyć podatek od transakcji z Kanga Exchange za pomocą Cryptiony?

Kanga Exchange to giełda kryptowalut oferująca szeroki zakres produktów inwestycyjnych. Na platformie można kupić, sprzedać lub handlować kryptowalutami i innymi aktywami kryptowalutowymi, takimi jak nieruchomości i tokenizowane aktywa. Dzięki temu Kanga Exchange jest jedną z najbardziej popularnych giełd w Europie.

Problem polega na tym, że obliczanie podatków staje się skomplikowane przy tak szerokiej gamie możliwości zarobkowych. Dlatego stworzyliśmy ten przewodnik, który pokaże Ci jak obliczyć podatek od Kanga Exchange.

Czym jest Kanga Exchange?

Kanga Exchange to giełda kryptowalut zlokalizowana w Polsce. Platforma oferuje szeroki zakres sposobów, w jaki użytkownicy mogą zarabiać, w tym różne możliwości inwestycyjne, staking i prowizje partnerskie.

Zautomatyzowane oprogramowanie podatkowe Cryptiony pobiera dane transakcyjne użytkowników ze strony internetowej i wylicza ich podatek od kryptowalut odzwierciedlając dane w raportach podatkowych. Może to zaoszczędzić czas i pieniądze, dając jednocześnie użytkownikom spokój, że ich podatek od kryptowalut zostanie rozliczony prawidłowo.

Jak obliczyć podatek z transakcji Kanga Exchange?

Zaimportuj swoje podatki z Kanga Exchange do Cryptiony, gdzie automatycznie przydzielimy i obliczymy to, co jesteś winien w oparciu o aktualne zasady i przepisy podatkowe dotyczące kryptowalut.

Ale jeśli nadal nie jesteś pewien, oto twoje inne opcje: zrobić to samodzielnie lub zatrudnić księgowego.

Problem z obiema z nich polega na tym, że podatek od kryptowalut jest wysoce skomplikowany. Ponieważ jest to młoda branża, przepisy są stale wydawane i aktualizowane, co sprawia, że nadążanie za nimi jest wyzwaniem – nawet dla księgowych!

Na szczęście nasze oprogramowanie jest na bieżąco z przepisami i automatycznie oblicza wszystko w ciągu kilku minut. Co więcej, jest to znacznie tańsze niż zatrudnianie księgowego.

Aby rozpocząć pracę z Cryptiony, musisz najpierw zaimportować swoje transakcje Kanga Exchange.

Jak importować transakcje Kanga Exchange do Cryptiony za pomocą API?

API jest najlepszym sposobem na zaimportowanie Twoich podatków z Kanga Exchange do Cryptiony. Aby to zrobić, musisz zacząć od wygenerowania swoich kluczy API.

Wygeneruj swój klucz API Kanga Exchange

Krok 1

Zaloguj się do Kanga Exchange.

Krok 2

Odwiedź sekcję dotyczącą podatków.

Krok 3

Wybierz Cryptiony, a następnie kliknij generate.

Krok 4

Zapisz swój klucz API i sekret API dla integracji Cryptiony.

Importuj swoje transakcje

Krok 1

Zarejestruj się na Cryptiony.

Krok 2

Z pulpitu nawigacyjnego Cryptiony, kliknij transakcje, a następnie dodaj transakcje.

Krok 3

Wybierz Kanga Exchange, a następnie zintegruj się z API giełdy.

Krok 4

Wprowadź swoje klucze API Crypto.com do Cryptiony.

Krok 5

Kliknij integruj. Gratulacje, zaimportowałeś swoje transakcje.

Następnie możesz zaimportować transakcje z innej giełdy lub odwiedzić sekcję podatków, aby wygenerować raport.