cryptiony_logo_bt_h

Jak rozliczyć podatek od kryptowalut z Polygon za pomocą Cryptiony?

Polygon to rozwiązanie skalujące Ethereum, popularne wśród DeFi i NFT. Czołowe firmy, takie jak Mastercard, Nike i Starbucks, zaczęły wybierać Polygon jako preferowanego partnera blockchain.

Obecnie ma najwyższą TVL ze wszystkich blockchainów bocznych Ethereum i piątą najwyższą TVL ze wszystkich blockchainów.

Integracja Cryptiony Polygon oznacza, że możesz zaoszczędzić na opłatach za gaz dzięki Polygon, jednocześnie oszczędzając na kosztach podatku od kryptowalut dzięki Cryptiony.

Czym jest Polygon?

Polygon to skalowalne rozwiązanie Ethereum warstwy 2, które umożliwia użytkownikom dokonywanie transakcji kryptowalutowych na blockchainie EVM za ułamek kosztów opłat Ethereum. Jest to łańcuch boczny, co oznacza, że jest oddzielnym blockchainem od Ethereum z własnymi walidatorami i mechanizmem konsensusu, a użytkownicy mogą przesyłać środki między dwoma łańcuchami za pośrednictwem mostów.

Polygon jest jednym z najpopularniejszych projektów Ethereum L2, przyciąga wielu programistów, którzy chcą budować nowe projekty kryptowalutowe w ekscytującym i rozwijającym się środowisku. Oznacza to, że dla użytkowników stale pojawiają się nowe dApps, które mogą utrudniać rozliczanie podatków.

Jak rozliczyć podatek od kryptowalut z Polygon?

Rzadko słyszy się słowa „podatki” i „proste” w tym samym zdaniu, ale wyliczenie podatku Polygon jest proste i tanie dzięki naszej integracji.

Najprawdopodobniej rozliczasz PIT samodzielnie lub za pomocą księgowego. Jednak jeśli chodzi o kryptowaluty, duża ilość giełd i regulacji prawne sprawiają, że przeciętny księgowy nie jest wyposażony w odpowiednią wiedzę.

Ale dzięki Cryptiony możesz automatycznie rozliczyć podatek Polygon, przestrzegając aktualnych przepisów podatkowych dotyczących kryptowalut. Aby rozpocząć, wykonaj poniższe czynności.

Jak zaimportować transakcje Polygon do Cryptiony?

Wystarczy, że zaimportujesz swój portfel Polygon do Cryptiony, a nasze oprogramowanie pobierze Twoje transakcje ze wszystkich dApps i wyliczy za Ciebie podatek. Oznacza to, że możesz zaimportować wszystko w czterech prostych krokach.

Wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć, to adres portfela; możesz to znaleźć na ekranie głównym portfela lub klikając przycisk odbioru (jest to liczba rozpoczynająca się od 0x).

Krok 1

Zarejestruj się w Cryptiony.

Krok 2

Z Dashboardu Cryptiony kliknij transakcje, a następnie podłącz portfel.

Krok 3

Wybierz Polygon, a następnie nazwij portfel i wprowadź adres portfela.

Krok 4

Wybierz połącz portfel.

Ważna informacja przy imporcie transakcji Polygon

Aby upewnić się, że mamy wszystkie Twoje transakcje do przeliczenia podatku, zsynchronizuj wszystkie swoje portfele i giełdy.

Chociaż nasze oprogramowanie jest dokładne, zawsze najlepiej jest dokładnie sprawdzić, czy wszystkie transakcje zostały poprawnie zaimportowane. Możesz to zrobić, klikając podatki na lewym pasku nawigacyjnym, przewijając w dół podsumowanie i wybierając listę transakcji. Wtedy możesz mieć pewność, że wszystkie Twoje transakcje zostały uwzględnione i prawidłowo przypisane. Jeśli Twoje transakcje nie zostały poprawnie zaimportowane, napisz do nas na support.