cryptiony_logo_bt_h

Jak rozliczyć podatek od kryptowalut z giełdy Kucoin za pomocą Cryptiony?

KuCoin to scentralizowana giełda kryptowalut znana z łatwej obsługi i niskich opłat. Platforma ułatwia handel spot, margines i futures i pozwala użytkownikom zarabiać poprzez staking i referencje.

Przy tak wielu sposobach na czerpanie zysków z kryptowalut, strona podatkowa rzeczy może się skomplikować. Oto przewodnik, jak zautomatyzować swoje podatki KuCoin z Cryptiony.

Czym jest KuCoin?

KuCoin to scentralizowana platforma handlowa, która pozwala inwestorom kryptowalutowym kupować, sprzedawać lub zamieniać swoje aktywa kryptowalutowe. Platforma obsługuje wiele blockchainów, więc użytkownicy mogą wpłacać lub wypłacać kryptowaluty ze swoich portfeli blockchain. Również użytkownicy mogą wpłacać lub wypłacać walutę fiat na swoje konto bankowe ze strony internetowej KuCoin.

Jak obliczyć podatek od transakcji Kucoin?

Jeśli jesteś w Polsce, musisz obliczyć swoje zyski kapitałowe, straty i dochody za rok podatkowy. Sprawdź nasz przewodnik po podatku od kryptowalut w Polsce, aby dowiedzieć się więcej o podatku od zysków kapitałowych.

Po wyliczeniu podatku od KuCoin, należy złożyć PIT do Urzędu Skarbowego.

Czy wiesz, że? Cryptiony to oprogramowanie do automatyzacji podatku od kryptowalut, które oblicza Twój podatek za Ciebie. Po prostu importujesz transakcje ze wszystkich swoich portfeli i giełd, a my zajmujemy się resztą. Dowiedz się więcej.

Jeśli zdecydujesz się użyć Cryptiony do obliczenia swojego podatku, pierwszym krokiem jest zaimportowanie swoich transakcji do aplikacji. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby zrobić to szybko i łatwo.

Dwie główne opcje, które omówimy to import przez API (zalecane) lub jako CSV.

Jak importować transakcje KuCoin za pomocą API?

Zalecamy używanie metody API do importu transakcji, ponieważ jest ona zautomatyzowana, a oprogramowanie pobiera wszystkie potrzebne informacje.

Wygeneruj swoje klucze API KuCoin

Aby wygenerować swoje klucze API KuCoin, kroki są następujące.

Krok 1

Zaloguj się do KuCoin. Następnie na rozwijanej karcie pod swoim kontem kliknij Zarządzanie API.

Krok 2

Wybierz opcję Utwórz API.

Krok 3

Wypełnij pole Nazwa API nazwą identyfikującą, taką jak "Klucze Cryptiony". Następnie wybierz hasło (wpisz hasło).

Krok 4

W polu Ograniczenia API wybierz ogólne - oznacza to, że mamy dostęp tylko do odczytu Twoich danych. Następnie w polu Ograniczenia API - wybierz nie.

Krok 5

Skopiuj klucz API i sekret API do integracji Cryptiony.

Importuj swoje transakcje

Krok 1

Zarejestruj się na Cryptiony.

Krok 2

Z pulpitu nawigacyjnego Cryptiony, kliknij transakcje, a następnie dodaj transakcje.

Krok 3

Wybierz KuCoin, a następnie zintegruj się z API giełdy.

Krok 4

Wprowadź swoje klucze API KuCoin do Cryptiony i kliknij integruj.

Jak zaimportować transakcje KuCoin do Cryptiony jako plik CSV?

Chociaż zalecamy korzystanie z interfejsu API, zdarzają się sytuacje, w których konieczne może być przesłanie pliku CSV. W takich przypadkach należy wykonać poniższe kroki.

Jak pobrać transakcje KuCoin?

KuCoin rozdziela historię transakcji na wiele plików. Może to być skomplikowane podczas pobierania i importowania do oprogramowania podatkowego. Dlatego zalecamy, abyś poprosił o historię transakcji support KuCoin. Pozwoli to na wyeksportowanie całej historii w jednym pliku.

Aby złożyć wniosek, należy wybrać rachunek w pierwszym polu i eksportować historię handlu w drugim polu zagadnień, które pojawia się po kliknięciu w rachunek.

Jednak z jakiegokolwiek powodu, jeśli wolisz eksportować historię transakcji w osobnych plikach, możesz to zrobić przez:

Importowanie wpłat i wypłat KuCoin jako CSV

Krok 1

Zaloguj się na swoje konto KuCoin.

Krok 2

Kliknij ikonę zamówień w prawym górnym rogu ekranu.

Krok 3

Wybierz historię transakcji, którą chcesz pobrać (jeśli chcesz mieć je wszystkie, musisz wykonać te kroki dla każdej historii transakcji).

Krok 4

Kliknij eksport do CSV i wybierz przedział czasowy (maksymalnie 100 dni, więc może być konieczne powtórzenie tego procesu). Następnie naciśnij potwierdzenie.

Krok 5

Dla pary, strony i typu, wybierz wszystkie. Następnie naciśnij przycisk Zatwierdź.

Importowanie transakcji KuCoin jako CSV

Krok 1

Zaloguj się na swoje konto KuCoin.

Krok 2

Kliknij portfel, a następnie z rozwijanego pola, konto główne.

Krok 3

Następnie wybierz historię.

Krok 4

Kliknij eksport do CSV i wybierz przedział czasowy (maksymalnie 100 dni, więc może być konieczne powtórzenie tego procesu). Następnie naciśnij potwierdzenie.

Jak przesłać transakcje do Cryptiony

Krok 1

Zaloguj się do Cryptiony.

Krok 2

Z pulpitu nawigacyjnego wybierz transakcje, a następnie dodaj transakcje.

Krok 3

Kliknij integrację wymiany w prawym górnym rogu ekranu.

Krok 4

Wybierz KuCoin, a następnie zaimportuj plik transakcji.

Krok 5

Wybierz swój plik CSV transakcji KuCoin i kliknij import.

Ważna informacja przy imporcie transakcji KuCoin

KuCoin nie dostarcza historii nagród za staking w postaci CSV. Zamiast tego należy użyć metody API, aby zaimportować je do Cryptiony. Pożyczki dla botów i CSV handlowe muszą być wymagane od zespołu wsparcia KuCoin.

Oprogramowanie KuCoin miało dramatyczną zmianę w 2019 roku. Transakcje sprzed tego czasu mogą nie być możliwe do odzyskania za pomocą API. Jeśli potrzebujesz historycznych transakcji sprzed 2019 roku, użyj metody CSV.