cryptiony_logo_bt_h

Jak rozliczyć podatek od kryptowalut z Klaytn za pomocą Cryptiony?

Klaytn to blockchain zaprojektowany dla Metaverse i GameFi, co może utrudniać wyliczanie podatku, ale dobrą wiadomością jest to, że Cryptiony sprawia, że rozliczanie podatku Klaytn jest proste. Przygotowaliśmy przewodnik pokazujący, jak złożyć raport podatkowy Klaytn w zaledwie kilku krokach.

Czym jest Klaytn?

Klaytn jest numerem jeden na rynku smart kontraktów blockchain w Korei Południowej i obecnie rozwija się na arenie międzynarodowej. Koncentruje się na Metaverse i GameFi, zapewniając dApps wszystkie niezbędne narzędzia do tworzenia ekscytujących projektów w sieci.

Może przetwarzać do 4000 transakcji na sekundę, co jest znacznie bardziej skalowalne niż Ethereum i czyni go idealnym do projektów metaverse. Programiści mogą łatwo migrować aplikacje z innych blockchainów EVM do Klaytn, ponieważ jest on kompatybilny z EVM.

Jak rozliczyć podatek od kryptowalut z Klaytn?

Ze względu na charakter Metaverse i GameFi często będziesz mieć wiele transakcji do wyliczenia podatku. Co więcej, Polska i Wielka Brytania mają specyficzne przepisy podatkowe dla tych obszarów, których większość księgowych nie jest świadoma.

Na szczęście Cryptiony opiera się na tych przepisach i może przetwarzać wszystkie Twoje transakcje znacznie szybciej niż księgowy. Mając to na uwadze, najlepszym sposobem na wyliczenia podatku Klaytn jest platforma do automatyzacji podatku od kryptowalut Cryptiony.

Jak zaimportować transakcje z Klaytn do Cryptiony?

Pierwszym krokiem do obliczenia podatków Klaytn jest znalezienie adresu portfela, który zwykle znajduje się na ekranie głównym portfela lub zobaczysz go po kliknięciu „Odbierz kryptowalutę” (jest to długi ciąg alfanumeryczny rozpoczynający się od 0x). Następnie możesz zaimportować swoje transakcje Klaytn do Cryptiony. Aby rozpocząć, wykonaj poniższe czynności.

Krok 1

Zarejestruj się w Cryptiony.

Krok 2

Z Dashboardu Cryptiony kliknij transakcje, a następnie podłącz portfel.

Krok 3

Wybierz Klaytn, a następnie nazwij portfel i wprowadź adres portfela.

Krok 4

Wybierz połącz portfel.

Ważna informacja przy imporcie transakcji Klaytn

Aby upewnić się, że mamy wszystkie Twoje transakcje do przeliczenia podatku, zsynchronizuj wszystkie swoje portfele i giełdy.

Chociaż nasze oprogramowanie jest dokładne, zawsze najlepiej jest dokładnie sprawdzić, czy wszystkie transakcje zostały poprawnie zaimportowane. Możesz to zrobić, klikając podatki na lewym pasku nawigacyjnym, przewijając w dół podsumowanie i wybierając listę transakcji.