cryptiony_logo_bt_h

Jak rozliczyć podatek od kryptowalut z Ethereum Proof-of-Work za pomocą Cryptiony?

Ethereum Proof-Of-Work rozpoczęło się po wydarzeniu The Merge w łańcuchu Ethereum w 2021 r., co spowodowało, że część społeczności Ethereum hard forkowała sieć i nadal przestrzegała starych zasad Ethereum.

Ten przewodnik wyjaśni, jak szybko i łatwo wyliczyć podatek Ethereum Proof-of-Work za pomocą Cryptiony.

Czym jest Ethereum Proof-of-Work?

Podczas wydarzenia Merge w 2021 r. łańcuch Ethereum połączył się z oddzielnym blockchainem Proof-of-Stake o nazwie „The Beacon Chain”, uaktualniając Ethereum do Proof-of-Stake. Zdarzenie miało miejsce, aby sieć mogła zostać zabezpieczona przez walidatorów inwestujących kapitał, a nie przez górników wydatkujących energię.

Chociaż aktualizacja jest bardziej przyjazna dla środowiska, niektórzy interesariusze mieli obawy, że PoS może umożliwić większym instytucjom wykupienie sobie drogi do kontrolowania sieci Ethereum za pomocą dźwigni finansowej.

Dla porównania, model Proof-of-Work wymaga znacznie większej wiedzy technicznej i jest trudniejszy do skalowania, co ogranicza łatwość przejmowania kontroli nad siecią przez zamożne instytucje.

Z tego powodu część społeczności Ethereum zdecydowała się na hard fork blockchaina, który został nazwany „Ethereum Proof-of-Work”. Wszyscy użytkownicy Ethereum zostali zrzuceni ETHW do swoich portfeli, ponieważ był to hard fork.

Jak rozliczyć podatek od kryptowalut z Ethereum Proof-of-Work?

Jeśli chodzi o podatek od kryptowalut w Polsce, przepisy sprawiają, że wyliczenie jego jest skomplikowanym i długotrwałym procesem. Inną kwestią jest to, że aby księgowy mógł dokładnie wyliczyć podatek Ethereum Proof-Of-Work, musiałby być osobą techniczną, rozumieć terminologię web3 i być na bieżąco z najnowszymi regulacjami podatkowymi w aktywach cyfrowych. Z drugiej strony te aspekty są wbudowane w zautomatyzowane oprogramowanie Cryptiony.

Mamy zespół inżynierów pracujących nad zintegrowaniem wszystkich nowych przepisów podatkowych dotyczących aktywów cyfrowych w naszej aplikacji. Dlatego Cryptiony to najłatwiejszy i najtańszy sposób rozliczenia podatku od kryptowalut. Ponadto, dzięki czasowi synchronizacji poniżej dwóch minut jest to najszybsze oprogramowanie do podatków od kryptowalut na rynku.

Jak zaimportować transakcje Ethereum Proof-of-Work do Cryptiony?

Aby obliczyć podatek Ethereum Proof-of-Work za pomocą Cryptiony, musisz zaimportować swój portfel Ethereum Proof-of-Work i wygenerować raport podatkowy. Wykonaj poniższe czynności, aby zaimportować swoje transakcje.

Ale zanim zaczniesz, przygotuj adres swojego portfela, który możesz znaleźć na stronie głównej swojego portfela lub klikając „Odbierz kryptowalutę” (jest to długi ciąg znaków alfanumerycznych rozpoczynający się od 0x).

Krok 1

Zarejestruj się w Cryptiony.

Krok 2

Z Dashboardu Cryptiony kliknij transakcje, a następnie podłącz portfel.

Krok 3

Wybierz Ethereum Proof-of-Work, a następnie nazwij portfel i wprowadź adres portfela.

Krok 4

Wybierz połącz portfel.

Ważna informacja przy imporcie transakcji Ethereum Proof-of-Work

Aby upewnić się, że mamy wszystkie Twoje transakcje do przeliczenia podatku, zsynchronizuj wszystkie swoje portfele i giełdy.

Chociaż nasze oprogramowanie jest dokładne, zawsze najlepiej jest dokładnie sprawdzić, czy wszystkie transakcje zostały poprawnie zaimportowane. Możesz to zrobić, klikając podatki na lewym pasku nawigacyjnym, przewijając w dół podsumowanie i wybierając listę transakcji. Wtedy możesz mieć pewność, że wszystkie Twoje transakcje zostały uwzględnione i prawidłowo przypisane. Jeśli Twoje transakcje nie zostały poprawnie zaimportowane, napisz do nas na support.