cryptiony_logo_bt_h

Jak rozliczyć podatek od kryptowalut z Ethereum za pomocą Cryptiony?

Ethereum to najpopularniejszy blockchain z setkami przypadków użycia, ale utrudnia to rozliczenie podatku od kryptowalut. Na szczęście możesz to zrobić automatycznie za pomocą Cryptiony.

Ten przewodnik pokaże Ci najszybszy i najłatwiejszy sposób rozliczenie podatku z Ethereum za pomocą automatycznej platformy do rozliczenia podatku od kryptowalut Cryptiony.

Co to jest Ethereum?

Jeśli handlowałeś kryptowalutami, prawdopodobnie wiesz, czym jest Ethereum. Ale dla szybkiego podsumowania, jest to pierwszy blockchain oparty na smart kontraktach, teraz z tysiącami dApps, walidatorami i najwyższą TVL we wszystkich blockchainach. Podsumowując, jest to najpopularniejszy blockchain według wszystkich wskaźników.

Istnieje szeroki zakres aplikacji na Ethereum, z protokołami DeFi, NFT i grami Play-to-Earn, umożliwiającymi użytkownikom generowanie dochodów. Utrudnia to bycie na bieżąco z podatkami i transakcjami, ale platforma Cryptiony znacznie ułatwia sprawę!

Jak rozliczyć podatek od kryptowalut z Ethereum?

Istnieją trzy główne opcje rozliczenia podatku z blockchain Ethereum: za pomocą Cryptiony, księgowego lub zrobienie tego samodzielnie w Excelu. W porównaniu do księgowego lub „zrób to sam”, nasze oprogramowanie oszczędza Twój czas i pieniądze, zapewniając jednocześnie spokój ducha i poprawność obliczeń.

Zawsze dobrze jest pozwolić ekspertom zająć się Twoimi podatkami, ponieważ polskie przepisy podatkowe dotyczące kryptowalut nie należą do prostych. Platforma Cryptiony jest na bieżąco w kwestiach podatkowych, znacznie tańsza i szybsza niż usługi w biurach księgowych.

Nasza aplikacja działa zgodnie z aktualnymi przepisami podatkowymi, więc możesz mieć pewność, że Twoje podatki będą prawidłowo rozliczone.

Jak zaimportować transakcje Ethereum do Cryptiony?

Aby rozliczyć swój podatek z Ethereum za pomocą Cryptiony, wystarczy zaimportować swój portfel do naszej aplikacji. Importowanie portfela Ethereum do Cryptiony jest szybkie i łatwe. Po prostu wykonaj poniższe czynności.

Ale zanim zaczniesz, potrzebujesz znaleźć adres portfela. W zależności od dostawcy portfela, możesz zobaczyć go na ekranie głównym swojego portfela lub klikając “Odbierz”, jest to długa liczba rozpoczynająca się od 0x.

Krok 1

Zarejestruj się w Cryptiony.

Krok 2

Z Dashboardu Cryptiony kliknij transakcje, a następnie podłącz portfel.

Krok 3

Wybierz Ethereum, a następnie nazwij portfel i wprowadź adres portfela.

Krok 4

Wybierz połącz portfel.

Ważna informacja przy imporcie transakcji Ethereum

Aby upewnić się, że mamy wszystkie Twoje transakcje do przeliczenia podatku, zsynchronizuj wszystkie swoje portfele i giełdy.

Chociaż nasze oprogramowanie jest dokładne, zawsze najlepiej jest dokładnie sprawdzić, czy wszystkie transakcje zostały poprawnie zaimportowane. Możesz to zrobić, klikając podatki na lewym pasku nawigacyjnym, przewijając w dół podsumowanie i wybierając listę transakcji. Wtedy możesz mieć pewność, że wszystkie Twoje transakcje zostały uwzględnione i prawidłowo przypisane. Jeśli Twoje transakcje nie zostały poprawnie zaimportowane, napisz do nas na support.