cryptiony_logo_bt_h

Jak rozliczyć podatek od kryptowalut z Cronos za pomocą Cryptiony?

Cronos to blockchain kompatybilny z EVM opracowany przez Crypto.com, który umożliwia uruchamianie aplikacji EVM na blockchainie Crypto.com. Blockchain umożliwia użytkownikom dostęp do dApps EVM przy jednoczesnym korzystaniu z płynności i usług finansowych Crypto.com.

Czym jest Cronos?

Cronos to blockchain kompatybilny z EVM, który działa równolegle z blockchainem Crypto.com. Jego natywnym tokenem jest token ERC-20, CRO.

Tym, co czyni sieć Cronos wyjątkową, jest to, że aplikacje EVM mogą być przenoszone do blockchaina Crypto.com, korzystając z szeregu usług finansowych sieci, w tym stakingu, kart kredytowych i zwrotu gotówki za płatności.

Dla użytkowników Cronos zapewnia dostęp do blockchaina Crypto.com i wszystkich jego zalet z portfela EVM. Podsumowując, Cronos działa jako sieć międzyłańcuchowa, zwiększając interoperacyjność i przypadki użycia blockchain EVM.

Jak rozliczyć podatek od kryptowalut z Cronos?

Wyliczenie podatku od kryptowalut jest wystarczająco trudne, ale interoperacyjność Cronos może jeszcze bardziej to skomplikować.

Cryptiony automatycznie wylicza podatek od kryptowalut na podstawie aktualnych przepisów podatkowych. Dzięki naszej aplikacji możesz wygenerować raport podatkowy w mniej niż 10 minut. Aby rozpocząć, musisz zaimportować swoje transakcje Cronos.

Jak zaimportować transakcje z Cronos do Cryptiony?

Wykonaj poniższe czynności, aby zaimportować transakcje Cronos do Cryptiony. Wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć, to adres portfela. Możesz go znaleźć na stronie głównej portfela lub klikając „Odbierz kryptowalutę” (jest to długi ciąg alfanumeryczny rozpoczynający się od 0x).

Krok 1

Zarejestruj się w Cryptiony.

Krok 2

Z Dashboardu Cryptiony kliknij transakcje, a następnie podłącz portfel.

Krok 3

Wybierz Cronos, a następnie nazwij portfel i wprowadź adres portfela.

Krok 4

Wybierz połącz portfel.

Ważna informacja przy imporcie transakcji Cronos

Aby upewnić się, że mamy wszystkie Twoje transakcje do przeliczenia podatku, zsynchronizuj wszystkie swoje portfele i giełdy.

Chociaż nasze oprogramowanie jest dokładne, zawsze najlepiej jest dokładnie sprawdzić, czy wszystkie transakcje zostały poprawnie zaimportowane. Możesz to zrobić, klikając podatki na lewym pasku nawigacyjnym, przewijając w dół podsumowanie i wybierając listę transakcji.