cryptiony_logo_bt_h

Jak rozliczyć podatek od kryptowalut z Binance Smart Chain za pomocą Cryptiony

Binance Smart Chain to popularna alternatywa warstwy 1 Ethereum z niższymi opłatami, niezliczonymi dApps (w tym wieloma projektami P2E i Defi) i miliardami płynności. Niskie opłaty za gaz sprawiają, że sieć jest ulubionym miejscem inwestorów i nowych projektów.

W tym przewodniku dowiesz się, jak rozliczyć podatek od kryptowalut z Binance Smart Chain w kilka minut bez problemów, zacznijmy.

Czym jest Binance Smart Chain?

Binance Smart Chain to blockchain kompatybilny z EVM stworzony przez Binance, aby użytkownicy mogli cieszyć się transakcjami bez płacenia wysokich opłat związanych z Ethereum.

W ostatnich latach BSC stał się jednym z wiodących blockchainów z TVL w wysokości 4,8 miliarda dolarów, tylko za Ethereum i Tronem.

Jego kompatybilność z EVM i niskie opłaty oznaczają, że łatwo jest uruchomić aplikację Ethereum dApp na BSC lub odwrotnie, co spowodowało, że BSC stał się jednym z najlepiej rozwiniętych ekosystemów kryptowalutowych.

Jak rozliczyć podatek od kryptowalut z Binance Smart Chain?

Niskie opłaty na Binance Smart Chain oznaczają, że użytkownicy dokonują wielu transakcji w sieci, a samodzielne wyliczanie podatku zajęłoby zbyt dużo czasu i mogłoby łatwo doprowadzić do błędów.

Oprócz platformy Cryptiony, możesz samodzielnie wyliczyć podatek lub skorzystać z pomocy księgowego. Jednak w Polsce obowiązuje wiele skomplikowanych przepisów podatkowych, co oznacza, że ręczne obliczanie podatków może być powolne, kosztowne i niedokładne, ponieważ większość księgowych nie jest świadoma przepisów podatkowych dotyczących kryptowalut.

Specjalizujemy się w rozliczeniu podatku od kryptowalut w Polsce i Wielkiej Brytanii i jesteśmy na bieżąco z przepisami podatkowymi. Dzięki Cryptiony możesz mieć pewność, że Twój podatek od kryptowalut jest poprawnie wyliczony. Co więcej, korzystanie z naszej aplikacji kosztuje znacznie mniej niż korzystanie z usług doradcy podatkowego.

Jeśli chcesz zacząć oszczędzać czas i pieniądze na podatkach od kryptowalut, możesz zacząć od zaimportowania swoich transakcji do Cryptiony.

Jak zaimportować transakcje Binance Smart Chain do Cryptiony?

Importowanie portfela Ethereum do Cryptiony jest szybkie i łatwe. Po prostu wykonaj poniższe czynności.

Ale zanim zaczniesz, potrzebujesz adresu portfela. Możesz go znaleźć na ekranie głównym portfela lub klikając odbierz (adres portfela to liczba rozpoczynająca się od 0x).

Krok 1

Zarejestruj się w Cryptiony.

Krok 2

Z Dashboardu Cryptiony kliknij transakcje, a następnie podłącz portfel.

Krok 3

Wybierz Binance Smart Chain, a następnie nazwij portfel i wprowadź adres portfela.

Krok 4

Wybierz połącz portfel.

Ważna informacja przy imporcie transakcji Binance Smart Chain

Aby upewnić się, że mamy wszystkie Twoje transakcje do przeliczenia podatku, zsynchronizuj wszystkie swoje portfele i giełdy.

Chociaż nasze oprogramowanie jest dokładne, zawsze najlepiej jest dokładnie sprawdzić, czy wszystkie transakcje zostały poprawnie zaimportowane. Możesz to zrobić, klikając podatki na lewym pasku nawigacyjnym, przewijając w dół podsumowanie i wybierając listę transakcji. Wtedy możesz mieć pewność, że wszystkie Twoje transakcje zostały uwzględnione i prawidłowo przypisane. Jeśli Twoje transakcje nie zostały poprawnie zaimportowane, napisz do nas na support.