cryptiony_logo_bt_h

Jak rozliczyć podatek od kryptowalut z Velas za pomocą Cryptiony

Z czasem finalizacji transakcji wynoszącym 1,2 sekundy, Velas jest najszybszym dostępnym blockchainem EVM. Ponieważ niedawno zyskał na popularności, zintegrowaliśmy go z Cryptiony. Teraz możesz wyliczyć krypto podatek z Velas za naciśnięciem jednego przycisku!

Ten przewodnik wyjaśni, jak dokładnie wyliczyć podatek od kryptowalut Velas w kilka sekund, a wszystko to bez korzystania z usług księgowego, który może być drogi i nie zna się na przepisach dotyczących aktywów cyfrowych.

Czym jest Velas?

Velas to blockchain EVM warstwy 1, który jest neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla i może przetwarzać do 50 000 transakcji na sekundę. Wysoka skalowalność blockchaina oznacza, że ma on jedne z najniższych opłat transakcyjnych w kryptowalutach, ze średnimi opłatami transakcyjnymi wynoszącymi około 0,00001 USD.

Szybkie przetwarzanie transakcji Velas sprawia, że idealnie nadaje się do NFT, ale sieć jest również centrum DeFi do obstawiania, pożyczania i handlu.

Jedną z największych zalet Velas jest jego wysoka skalowalność przy jednoczesnej kompatybilności z innymi blockchaihami EVM. Oznacza to, że programiści mogą łatwo przenieść dApps do Velas, gdzie użytkownicy mogą płacić mniej opłat i uzyskać szybszą finalizację transakcji.

Jak rozliczyć podatek od kryptowalut z Velas?

Wysoka prędkość i niski koszt blockchainu Velas oznaczają, że użytkownicy dokonują wielu transakcji. Biorąc pod uwagę złożoność polskich i brytyjskich przepisów podatkowych dotyczących kryptowalut jasne jest, dlaczego warto rozliczyć podatek od kryptowalut w Cryptiony.

Nasza aplikacja automatycznie pobiera Twoje transakcje z Velas i oblicza należne podatki w ciągu kilku minut. Korzystanie z Cryptiony jest znacznie tańsze i bezpieczniejsze niż zatrudnienie księgowego. Nasze oprogramowanie opiera się na aktualnych przepisach podatkowych, tym samym eliminuje błędy księgowe.

Jak zaimportować transakcje z Velas do Cryptiony

Pierwszym krokiem do wyliczenia podatku Velas jest połączenie portfela z Cryptiony. Chociaż jest to blockchain EVM, musisz zaimportować portfel Velas oddzielnie od innych blockchaihów EVM. Aby rozpocząć, wykonaj poniższe czynności.

Zanim zaczniesz, będziesz potrzebować swojego adresu portfela. Możesz to znaleźć na stronie głównej swojego dostawcy portfela lub klikając „odbierz krypto” na pulpicie nawigacyjnym – jest to numer zaczynający się od 0x.

Krok 1

Zarejestruj się w Cryptiony.

Krok 2

Z Dashboardu Cryptiony kliknij transakcje, a następnie podłącz portfel.

Krok 3

Wybierz Velas, a następnie nazwij portfel i wprowadź adres portfela.

Krok 4

Wybierz połącz portfel.

Ważna informacja przy imporcie transakcji Velas

Aby upewnić się, że mamy wszystkie Twoje transakcje do przeliczenia podatku, zsynchronizuj wszystkie swoje portfele i giełdy.

Chociaż nasze oprogramowanie jest dokładne, zawsze najlepiej jest dokładnie sprawdzić, czy wszystkie transakcje zostały poprawnie zaimportowane. Możesz to zrobić, klikając podatki na lewym pasku nawigacyjnym, przewijając w dół podsumowanie i wybierając listę transakcji.