cryptiony_logo_bt_h

Jak rozliczyć podatek od kryptowalut z Moonbeam za pomocą Cryptiony?

Moonbeam to między łańcuchowy blockchain warstwy 1, który łączy sieci Ethereum i Polkadot. Blockchain Moonbeam ma wiele zastosowań, w tym staking, wydobywanie płynności, handel i inwestowanie. Mając to na uwadze, w tym przewodniku dowiesz się, jak szybko i łatwo wyliczyć podatek z Moonbeam w automatyczny sposób.

Czym jest Moonbeam?

Moonbeam to między łańcuchowy blockchain warstwy 1, który umożliwia uruchamianie dApps EVM w sieci Polkadot. Sieć umożliwia portfelom EVM, takim jak Metamask, łączenie się z Moonbeam, skutecznie otwierając sieci maszyn wirtualnych Ethereum dla parałańcuchów Polkadot.

Oznacza to, że możesz korzystać z aplikacji blockchain EVM i Polkadot z jednego portfela, co skutkuje znacznie prostszą obsługą i ogromnym krokiem naprzód w zakresie interoperacyjności blockchain.

Jak rozliczyć podatek od kryptowalut z Moonbeam?

Najszybszym i najłatwiejszym sposobem wyliczenia podatku Moonbeam jest użycie platformy do automatycznego rozliczenia podatku od kryptowalut Cryptiony. Chociaż możesz spróbować wyliczyć podatek samodzielnie lub zatrudnić do tego księgowego, obie opcje są mniej racjonalne. Skomplikowane przepisy podatkowe mogą nawet spowodować nieprawidłowe złożenie zeznania podatkowego.

Cryptiony opiera się na aktualnych polskich przepisach podatkowych i dokładnie i automatycznie wylicza Twoje podatki w ciągu kilku minut. Ale to nie wszystko, możesz zacząć korzystać z Cryptiony bez ryzyka, ponieważ możesz skorzystać z planu darmowego.

Mając to na uwadze, pierwszym krokiem do wyliczenia podatku Moonbeam za pomocą Cryptiony jest zaimportowanie transakcji do aplikacji Cryptiony. Następnie, po zakończeniu, możesz wygenerować raport podatkowy, który pomoże przy wypełnieniu PIT.

Jedyną informacją potrzebną do zaimportowania transakcji jest adres portfela. Możesz to znaleźć na stronie głównej portfela lub klikając „odbierz krypto” z pulpitu nawigacyjnego portfela (jest to ciąg alfanumeryczny zaczynający się od 0x).

Jak zaimportować transakcje z Moonbeam do Cryptiony?

Wykonaj poniższe czynności, aby zaimportować transakcje Moonbeam do Cryptiony.

Krok 1

Zarejestruj się w Cryptiony.

Krok 2

Z Dashboardu Cryptiony kliknij transakcje, a następnie podłącz portfel.

Krok 3

Wybierz Moonbeam, a następnie nazwij portfel i wprowadź adres portfela.

Krok 4

Wybierz połącz portfel.

Ważna informacja przy imporcie transakcji Moonbeam

Aby upewnić się, że mamy wszystkie Twoje transakcje do przeliczenia podatku, zsynchronizuj wszystkie swoje portfele i giełdy.

Chociaż nasze oprogramowanie jest dokładne, zawsze najlepiej jest dokładnie sprawdzić, czy wszystkie transakcje zostały poprawnie zaimportowane. Możesz to zrobić, klikając podatki na lewym pasku nawigacyjnym, przewijając w dół podsumowanie i wybierając listę transakcji.