cryptiony_logo_bt_h

Jak rozliczyć podatek od kryptowalut z Fantom za pomocą Cryptiony?

Fantom to wysoce skalowalny EVM kompatybilny blockchain z ponad 200 zdecentralizowanymi aplikacjami w swojej sieci. Obecnie znajduje się w pierwszej dziesiątce blockchainów warstwy 1 pod względem całkowitej zablokowanej wartości z ponad 500 milionami dolarów.

Korzystając z naszego oprogramowania, możesz automatycznie wyliczyć swój podatek od kryptowalut w ciągu kilku sekund znacznie korzystniej, niż w biurze księgowym. Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, aby dowiedzieć się, jak dokładnie to zrobić.

Czym jest Fantom?

Fantom to wysoce skalowalny blockchain warstwy 1 używany do uruchamiania zdecentralizowanych aplikacji. Użytkownicy często dokonują więcej transakcji na Fantom niż sieci takie jak Ethereum, ponieważ jego wysoka skalowalność sprawia, że opłaty za gaz są znacznie tańsze.

Chociaż jest to świetne dla użytkowników Fantom, sprawia, że obliczanie podatków jest znacznie trudniejsze.

Jednak z Cryptiony wystarczy, że zaimportujesz swój portfel Fantom, a my przeliczymy Twoje transakcje i obliczymy Twój podatek od kryptowalut automatycznie.

Musisz mieć portfel blockchain, aby korzystać z sieci Fantom. Możesz dowiedzieć się więcej o portfelach w naszym wpisie na blogu o tym, jak przechowywać kryptowaluty.

Po skonfigurowaniu portfela możesz kupować i sprzedawać kryptowaluty na blockchainie Fantom, najlepszym sposobem są zdecentralizowane giełdy (DEX).

Jak rozliczyć podatek od kryptowalut z Fantom?

Istnieje wiele praw i przepisów, które utrudniają obliczanie podatku od kryptowalut. Ale najbezpieczniejszym i najszybszym sposobem na rozliczenie podatku Fantom jest aplikacja Cryptiony.

Podczas gdy niektórzy inwestorzy korzystają z usług księgowego do wyliczania podatku od kryptowalut, takie usługi mogą być kosztowne, księgowe mogą nie znać przepisów podatkowych dotyczących kryptowalut, co może prowadzić do nieprawidłowego złożenia zeznania podatkowego i nałożenia grzywny.

Podczas wyliczania podatku od krypto, pierwszą rzeczą do zrobienia jest zaimportowanie transakcji Fantom do Cryptiony. Możesz to zrobić za pomocą naszej integracji Fantom, która importuje Twoje transakcje w kilka sekund.

Jak zaimportować transakcje Fantom do Cryptiony?

Przed zaimportowaniem transakcji potrzebujesz znaleźć swój portfel. Sposób uzyskania adresu portfela różni się w zależności od portfela. Mimo to zwykle możesz go znaleźć, klikając przycisk odbierania z pulpitu nawigacyjnego portfela — znajdziesz swój adres portfela Fantom zaczynający się od 0x.

Gdy już to zrobisz, wykonaj poniższe czynności.

Krok 1

Zarejestruj się w Cryptiony.

Krok 2

Z Dashboardu Cryptiony kliknij transakcje, a następnie podłącz portfel.

Krok 3

Wybierz Fantom, a następnie nazwij portfel i wprowadź adres portfela.

Krok 4

Wybierz połącz portfel.

Ważna informacja przy imporcie transakcji Fantom

Aby upewnić się, że mamy wszystkie Twoje transakcje do przeliczenia podatku, zsynchronizuj wszystkie swoje portfele i giełdy.

Chociaż nasze oprogramowanie jest dokładne, zawsze najlepiej jest dokładnie sprawdzić, czy wszystkie transakcje zostały poprawnie zaimportowane. Możesz to zrobić, klikając podatki na lewym pasku nawigacyjnym, przewijając w dół podsumowanie i wybierając listę transakcji. Wtedy możesz mieć pewność, że wszystkie Twoje transakcje zostały uwzględnione i prawidłowo przypisane. Jeśli Twoje transakcje nie zostały poprawnie zaimportowane, napisz do nas na support.