cryptiony_logo_bt_h

Jak rozliczyć podatek od kryptowalut z Ethereum Classic za pomocą Cryptiony?

Ze względu na powiązanie z zasadą Code is Law, Ethereum Classic jest popularny wśród wielu zapalonych entuzjastów kryptowalut, którzy mają nadzieję na bardziej zdecentralizowane społeczeństwo.

W tym przewodniku omówimy, jak szybko i automatycznie wyliczyć podatek z Ethereum Classic. Zaczynajmy.

Czym jest Ethereum Classic?

Ethereum Classic to hard fork Ethereum, który rozpoczął się po nieporozumieniu dotyczącym rekompensat dla użytkowników za włamanie do sieci Ethereum w 2016 roku.

Podczas gdy większość społeczności zgodziła się zwrócić użytkownikom koszty i cofnąć włamanie, część nie zgodziła się na to, opierając się na zasadzie the Code is Law.

Od samego początku Ethereum Classic podąża inną drogą niż Ethereum, wykorzystując własny mechanizm konsensusu i mając własny zestaw dApps. Jednak Ethereum Classic jest nadal blockchainem kompatybilnym z EVM, co oznacza, że możesz używać tego samego portfela dla Ethereum Classic, co inne łańcuchy EVM. Musisz osobno zaimportować transakcje każdej sieci, aby obliczyć swoje podatki za pomocą Cryptiony.

Jak rozliczyć podatek od transakcji Ethereum Classic?

Najtańszym i najszybszym sposobem wyliczenia podatku od Ethereum Classic jest skorzystanie z platformy do automatycznego rozliczenia podatku od kryptowalut.

Jeśli chodzi o oprogramowanie podatkowe, Cryptiony jest najszybsze na rynku, czas synchronizacji blockchain jest krótszy niż dwie minuty i nie ma luk w danych. Co więcej, mamy darmowy plan użytkownika, więc wypróbowanie nie wiąże się z żadnym ryzykiem.

Jak zaimportować transakcje Ethereum Classic do Cryptiony?

Aby rozpocząć korzystanie z Cryptiony, musisz zaimportować swoje transakcje Ethereum Classic do aplikacji. Gdy to zrobisz, możesz wygenerować raport podatkowy, który jest gotowy do przepisania do Twojego PIT-38.

Jedyną rzeczą, której potrzebujesz, aby zaimportować swój portfel Ethereum Classic, jest adres portfela. Znajdziesz to na stronie głównej portfela lub klikając „Odbierz kryptowalutę” (jest to liczba rozpoczynająca się od 0x).

Krok 1

Zarejestruj się w Cryptiony.

Krok 2

Z Dashboardu Cryptiony kliknij transakcje, a następnie podłącz portfel.

Krok 3

Wybierz Ethereum Classic, a następnie nazwij portfel i wprowadź adres portfela.

Krok 4

Wybierz połącz portfel.

Ważna informacja przy imporcie transakcji Ethereum Classic

Aby upewnić się, że mamy wszystkie Twoje transakcje do przeliczenia podatku, zsynchronizuj wszystkie swoje portfele i giełdy.

Chociaż nasze oprogramowanie jest dokładne, zawsze najlepiej jest dokładnie sprawdzić, czy wszystkie transakcje zostały poprawnie zaimportowane. Możesz to zrobić, klikając podatki na lewym pasku nawigacyjnym, przewijając w dół podsumowanie i wybierając listę transakcji. Wtedy możesz mieć pewność, że wszystkie Twoje transakcje zostały uwzględnione i prawidłowo przypisane. Jeśli Twoje transakcje nie zostały poprawnie zaimportowane, napisz do nas na support.