cryptiony_logo_bt_h

Jak rozliczyć podatek od kryptowalut z Celo za pomocą Cryptiony?

Celo, oparty na urządzeniach mobilnych, neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla blockchainów z niskimi opłatami transakcyjnymi, szybko zyskuje na popularności i oferuje ekscytujące nowe zastosowania. W tym przewodniku pokażemy Ci, jak obliczyć podatek Celo w zaledwie kilku krokach.

Czym jest Celo?

Celo to mobilny blockchain o ujemnym poziomie emisji dwutlenku węgla, z niskimi opłatami za gaz i kompatybilnością z EVM. Obsługując ponad 200 milionów transakcji w 22 milionach portfeli, Celo chce być numerem jeden w sieci płatności blockchain dla urządzeń mobilnych, umożliwiając wysyłanie płatności z dowolnego numeru telefonu na całym świecie.

Jak rozliczyć podatek od kryptowalut z Celo?

Ręczne wyliczanie podatku od kryptowalut może być nieprzyjemnym doświadczeniem. Ilość transakcji i regulacji, które trzeba wziąć pod uwagę, oznacza, że wykonanie ich samodzielnie lub zlecenie to do księgowego będzie niepraktyczne i kosztowne.

Stworzyliśmy Cryptiony, aby pobierać Twoje transakcje i automatycznie generować raport na podstawie aktualnych przepisów podatkowych. Nasze zautomatyzowane oprogramowanie to najtańszy, najłatwiejszy i najbezpieczniejszy sposób wyliczania podatku z Celo.

Jak zaimportować transakcje z Celo do Cryptiony?

Pierwszym krokiem w generowaniu raportu podatkowego jest zaimportowanie transakcji Celo do Cryptiony. Aby rozpocząć, wykonaj poniższe czynności.

Zanim wskoczysz, upewnij się, że masz pod ręką adres portfela. Możesz go znaleźć na stronie głównej portfela lub klikając „Odbierz krypto” na pulpicie nawigacyjnym portfela (jest to długi numer alfanumeryczny zaczynający się od 0x).

Krok 1

Zarejestruj się w Cryptiony.

Krok 2

Z Dashboardu Cryptiony kliknij transakcje, a następnie podłącz portfel.

Krok 3

Wybierz Celo, a następnie nazwij portfel i wprowadź adres portfela.

Krok 4

Wybierz połącz portfel.

Ważna informacja przy imporcie transakcji Celo

Aby upewnić się, że mamy wszystkie Twoje transakcje do przeliczenia podatku, zsynchronizuj wszystkie swoje portfele i giełdy.

Chociaż nasze oprogramowanie jest dokładne, zawsze najlepiej jest dokładnie sprawdzić, czy wszystkie transakcje zostały poprawnie zaimportowane. Możesz to zrobić, klikając podatki na lewym pasku nawigacyjnym, przewijając w dół podsumowanie i wybierając listę transakcji.