cryptiony_logo_bt_h

Jak rozliczyć podatek od kryptowalut z Avalanche za pomocą Cryptiony?

Avalanche to popularna alternatywa dla Ethereum o ulepszonej skalowalności i przyjazności dla środowiska. W tym przewodniku wyjaśniono, w jaki sposób możesz wyliczyć swój podatek z Avalanche w ciągu zaledwie kilku minut za pomocą Cryptiony.

Czym jest Avalanche?

Avalanche to zdecentralizowany blockchain typu open source, który może przetwarzać do 4500 transakcji na sekundę. Wspaniałą rzeczą jest to, że równoległa konstrukcja mechanizmu konsensusu oznacza, że nie trzeba poświęcać decentralizacji na rzecz skalowalności.

Blockchain jest kompatybilny z EVM, więc Ethereum, Binance Chain i inne dApps blockchain EVM mogą łatwo migrować do Avalanche. Blockchain ma również wiele natywnych dApps i jest używany do wdrażania blockchaina na poziomie przedsiębiorstwa.

Jak rozliczyć podatek od kryptowalut z Avalanche?

Większość użytkowników dokonuje wielu przelewów i transakcji ze względu na niskie opłaty w sieci Avalanche, oznacza to, że ręczne wyliczenie podatku Avalanche zajęłoby bardzo dużo czasu. Ponadto większość księgowych nie jest przystosowana do wyliczania podatku od kryptowalut ze względu na techniczny charakter branży i złożone przepisy podatkowe.

Cryptiony ma na celu automatyczne rozliczenie podatku od kryptowalut w ciągu kilku minut i opiera się na najbardziej aktualnych przepisach podatkowych w Polsce.

Jak zaimportować transakcje z Avalanche do Cryptiony?

Aby rozpocząć korzystanie z Cryptiony, powinieneś zaimportować swoje transakcje Avalanche do aplikacji. Wszystko, czego potrzebujesz, aby zaimportować swoje transakcje, to adres portfela, który zwykle możesz znaleźć na stronie głównej swojego portfela (jest to długi tekst alfanumeryczny rozpoczynający się od 0x).

Po uzyskaniu adresu portfela Avalanche wykonaj poniższe czynności.

Krok 1

Zarejestruj się w Cryptiony.

Krok 2

Z Dashboardu Cryptiony kliknij transakcje, a następnie podłącz portfel.

Krok 3

Wybierz Avalanche, a następnie nazwij portfel i wprowadź adres portfela.

Krok 4

Wybierz połącz portfel.

Ważna informacja przy imporcie transakcji Avalanche

Aby upewnić się, że mamy wszystkie Twoje transakcje do przeliczenia podatku, zsynchronizuj wszystkie swoje portfele i giełdy.

Chociaż nasze oprogramowanie jest dokładne, zawsze najlepiej jest dokładnie sprawdzić, czy wszystkie transakcje zostały poprawnie zaimportowane. Możesz to zrobić, klikając podatki na lewym pasku nawigacyjnym, przewijając w dół podsumowanie i wybierając listę transakcji.