cryptiony_logo_bt_h

Pozyskaliśmy 500 tys. dolarów w rundzie pre-seed na ekspansję na rynek brytyjski

Mamy przyjemność ogłosić, że niedawno zamknęliśmy rundę pre-seed, pozyskując ponad 500 tysięcy dolarów.

Rundę poprowadził ff Venture Capital, a wśród pozostałych uczestników znaleźli się Pointer Capital i Marcin Wenus.

Od momentu powstania w 2021 roku, doświadczyliśmy ogromnego sukcesu w Polsce. Do tej pory nasza działalność była tylko na podstawie bootstrappingu, ale to nie powstrzymało nas od ciągłego ulepszania naszej platformy. Inwestycja ta pozwoli nam spenetrować rynek brytyjski za pomocą solidnych kampanii marketingowych i innowacji technicznych.

Rynek kryptowalut w Wielkiej Brytanii jest największy w Europie, z ponad 4,2 mln obecnych posiadaczy aktywów kryptowalutowych. Rozpoczęliśmy działalność w Wielkiej Brytanii w IV kwartale 2022 roku i obecnie posiadamy tam biuro.

Stały wzrost pomimo warunków rynkowych

Od 2021 roku liczba użytkowników naszej platformy wzrosła 10-krotnie. Co więcej, możliwość wzrostu bez finansowania i w czasach globalnej recesji finansowej jest potwierdzeniem naszego zaangażowania.

Mając to na uwadze, nasza liczba użytkowników prawdopodobnie szybko się zwiększy, biorąc pod uwagę penetrację rynku brytyjskiego i prawdopodobne lepsze warunki rynkowe w przyszłości.

Nasze oprogramowanie już osiągnęło sukces techniczny większy niż jego długoletni konkurenci, oferując czas synchronizacji z portfelami i platformami transakcyjnymi skrócony nawet do dwóch minut, w porównaniu do konkurentów, u których średnio trwa to ponad 20 minut.

Idąc dalej, rozbudowujemy nasz zespół techniczny, aby zapewnić szerszy zakres funkcji i integracji z zewnętrznymi platformami i blockchainami.

Bazując na naszym dotychczasowym sukcesie, dążymy do osiągnięcia pozycji lidera rynku w Europie do 2025 roku.

W niedawnym oświadczeniu Mariusz Adamski, partner w ff Venture Capital, powiedział: „Liczba globalnych użytkowników kryptowalut i aktywów cyfrowych według Binance niedawno przekroczyła 320 milionów. Docelowo liczba ta sięgnie miliardów. Każdy z tych użytkowników musi zacząć raportować swoje zobowiązania podatkowe, co czyni niezwykłą okazję rynkową dla narzędzia automatyzacji Cryptiony. Wczesne przywództwo jest ważne na szybko rozwijających się rynkach, a ta runda pre-seed daje Cryptiony środki na zbudowanie silnej pozycji w pierwszej kolejności w Europie.”

Rozwiązywanie problemów jutra już dziś

Chociaż adopcja kryptowalut wzrosła dramatycznie w ostatnich latach do punktu, w którym 5,7% ludzi w całej Afryce, Europie i Ameryce Północnej posiada kryptowaluty, nie oznacza to, że wszyscy wiedzą jak rozliczyć swój podatek od kryptowalut.

Jednak wraz z rosnącą adopcją i urzędami wyjaśniającymi błędne koncepcje i niejasności dotyczące podatków od kryptowalut, coraz więcej osób będzie wymagało pomocy w obliczaniu swoich zeznań podatkowych.

Średnia liczba transakcji w połączeniu ze skomplikowanymi zasadami sprawiają, że ręczne obliczanie podatku od kryptowalut jest niewykonalne, więc wielu ich posiadaczy będzie zmuszonych do korzystania z oprogramowania do automatyzacji podatku od kryptowalut.

Dzięki naszej przewadze technicznej, sukcesowi na polskim rynku i niedawnemu pozyskaniu funduszy na przyszły rozwój, jesteśmy gotowi zaspokoić popyt na oprogramowanie do opodatkowania kryptowalut.

„Jeśli kryptowaluta kiedykolwiek była częścią oddzielnego wszechświata, to teraz już nie jest. Organy podatkowe traktują zyski z transakcji tak samo jak inne zyski kapitałowe, a podatnicy uświadamiają sobie ryzyko nieprzestrzegania przepisów” – powiedział współzałożyciel i prezes zarządu Bartosz Milczarek. „To duży rynek już teraz, a w miarę jak web3 stanie się głównym nurtem, będzie jeszcze większy. Wielka Brytania jest naszą najważniejszą szansą w tej chwili, a finansowanie pozwoli nam być konkurencyjnymi.” – kontynuował.

O ff Venture Capital

Działający z Nowego Jorku, ff Venture Capital jest jednym z najlepiej działających funduszy seed i early-stage, który stworzył ponad 15 miliardów dolarów wartości kapitalizacji rynkowej. Firmą kierują partnerzy John Frankel, Alex Katz, Oliver Mitchell, Mariusz Adamski i Maciej Skarul. Obejmując takie branże jak oprogramowanie, technologia i AI, ff Venture Capital zainwestował w 140 firm i wygenerował 3 miliardy dolarów zwrotu z inwestycji.